CHEMICKÝ PEELING

 

 

Chemické peelingy Laboratoires Renophase

 logo           

 

Na jakém principu jsou založeny chemické peelingy Laboratoires Renophase?

Technologie Renophase® spočívá v aplikaci dvou složek. První se na pleť aplikuje Hydrogel Reticulé, který pleť připraví pro aplikaci druhé složky, komplexu kyseliny glykolové. Obě složky navíc obsahují další aktivní ingredience pro léčbu konkrétního problému pleti. Tato metoda je založena na principu zajištění propustnosti kůže pro účinnou látku.

Laboratoře Renophase vyvinuly síťovanou hmotu - Hydrogel Reticulé. Je to látka, která obsahuje výtažek ze schránek mořských korýšů, chitosan a další přírodní výtažky, jako xanten a pektin. Hydrogel zaručuje svým působením na kůži její propustnost pro účinné látky. Kromě toho se v něm aktivní léčebné látky stabilizují a nedochází k jejich změně působením kyslíku. Hydrogel je pak postupně uvolňuje v hlubších vrstvách kůže. Tato vlastnost hydrogelu umožňuje obohatit recepturu chemických peelingů laboratoří Renophase o další aktivní látky kromě zmíněné kyseliny glykolové.

Díky tomu se mohou jednotlivé receptury věnovat konkrétním kožním problémům jako je akné, pigmentace, povadlá, stresovaná pleť, pleť změněná menopauzou, atd.

Co zahrnuje ošetření chemický peeling Laboratoires Renophase?

Toto dermokosmetické ošetření zahrnuje základní čištění pleti a další pěstící péči ve formě koncentrátů a ošetřujících masek, určených pro různé typy pleti.

Chemický peeling Reprogrammation

Hloubková regenerační péče určená pro povadlou pleť a pleť procházející hormonálními změnami, obsahuje fytoestrogen genistein (sójový výtažek), který vyrovnává nedostatek estrogenu v kůži.

1. fáze ošetření - Hydrogel Réticulé Reprogrammation

Připravuje pleť pro použití peelingu a zaručuje proniknutí aktivních látek do hlubších vrstev kůže.

Aktivní látky:

·         Kyselina salicylová - má keratolytický a výrazně protizánětlivý účinek.

·         Genistein - je čistý sójový výtažek, rostlinný estrogen. V menopauze a některých dalších obdobích života ženy dochází k poklesu hladiny estrogenu. V důsledku toho se rychleji objevují známky stárnutí pleti. Genistein působí jako náhrada estrogenu a tlumí stárnutí pokožky. Navozuje aktivitu kožních buněk, způsobuje tak pozitivní změny na buněčné úrovni. Zlepšuje se celkový vzhled pleti.

·         Retinol - stimuluje buněčný metabolismus a růst kolagenové vrstvy. Přispívá tak ke korekci vrásek.

·         Hydrolyzovaný mukopolysachrid - napomáhá přestavbě kůže podporou fibroblastické aktivity. Zlepšuje mikrocirkulaci.Váže vodu v mezibuněčném prostoru, čímž zlepšuje hydrataci pleti a její celkovou pružnost.

·         Ester vitaminu C - tato stabilní forma vitaminu C má výrazně antioxidační účinek. Stimuluje tvorbu kolagenu a pomáhá v hydrataci pleti.

2. fáze ošetření - Peeling Reprogrammation

Aktivní látky:

·         Komplex kyseliny glykolové - 70%, pH=9 - má exfoliační účinek, odstraňuje vrchní vrstvu kožních buněk. Díky schopnosti hydrogelu proniká do hlubších vrstev kůže, kde způsobuje regeneraci kožních buněk.

·         Genstein - je čistý sójový výtažek, rostlinný estrogen. V menopauze a některých dalších obdobích života ženy dochází k poklesu hladiny estrogenu. V důsledku toho se rychleji objevují známky stárnutí pleti. Genistein působí jako náhrada estrogenu a tlumí stárnutí pokožky. Navozuje aktivitu kožních buněk, způsobuje tak pozitivní změny na buněčné úrovni. Zlepšuje se celkový vzhled pleti.